HALKALI TOPLU KONUTLAR ATAKENT 2.ETAP, KIRLANGIÇ SOKAK NO:3 KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL
0212 696 96 22
0535 293 83 83
Selay Kurdoğlu

Uzun yıllar eğitim sektöründe faaliyet gösteren kurumlarda yönetici olarak çalıştığı için Beden Dili, Etkili İletişim, Çatışma Yönetimi ve Çözümleme Yöntemleri, NLP, EFT, Meditasyon ve Nefes Teknikleri vb. konularda bir çok eğitime ve work shop’a katıldı. Halen Türkiye’nin değişik 100 merkezinde faaliyet gösteren bir eğitim kurumunun genel merkezinde yönetici olarak görevini sürdürmektedir.

Kitaplardan ve çeşitli materyallerden araştırdığı Yoga’ya olan ilgisi, 2007 yılında bir stüdyoda katıldığı yoga dersi ile daha da arttı ve o AN’dan itibaren yoga hayatının bir parçası oldu. Bir çok değerli yoga hocasının Vinyasa, Hatha, Yin yoga, meditasyon derslerini ve eğitimlerini takip etmeye başladı. Ve Yoganın nasıl uçsuz bucaksız ve rengarenk olduğunu gördü.

Yoganın ona göre amacı; Nefes farkındalığıyla bedeni, ruhu ve zihni bir bütün olarak hissetmeyi, algılamayı ve hayatla birlikte uyum içinde doğal akmamızı sağlamak.

Yoga bilgisini derinleştirmek amacıyla Zeynep Aksoy / 200 Saat Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimini tamamlayarak Yoga Alliance onaylı uluslar arası geçerliliği olan sertifikasını aldı. İleri Seviye Yoga Eğitmenliğine ve birbirinden değerli hocaların workshop, ders ve eğitimlerine hala ilk günkü sevgi ve hevesle katılarak, hiç bitmeyeceğini düşündüğü öğrenciliğine ve bu eğitimlerden öğrendiklerini eğitmen olarak aktarmaya devam etmektedir.

Namaste…

Aldığı Eğitim ve Sertifikalar;

 • Zeynep Aksoy’la 200 saatlik Cihangir Yoga’nın Temelleri Hocalık Eğitimi
  (Hatha Yoga- Uluslar arası Yoga Allience Onaylı)
 • Mey Elbi ile 150 saatlik İleri Seviye Yoga Eğitmenliği
  (Vinyasa Yoga- Anatomi- Restoratif Yoga - Ellerle Yönlendirme Sanatı - Meditasyon ve Felsefe /Uluslar arası Yoga Allience Onaylı devam ediyor)
 • Reiki (Dilek Çimentepe- Yogatime )
 • Yaşam ve Eğitim Koçluğu Eğitimi ( Bilgi Üniversitesi & İz Koçluk-Elgiz Henden)
 • Etkili İletişim/Liderlik ve Ekip Yönetimi ( A. Şerif İzgören)
 • Çatışma Yönetimi ve Çözüm Yöntemleri (Prof.Dr. İrfan Erdoğan)
 • Beden Dili ve Etkili İletişim, NLP ( Aşkım Kapışmak)

Yogayı Tanıyalım

Temel Yoga - Başlangıç

Yogaya yeni başlayan öğrenciler için yoga uygulamasının temel unsurlarını içeren, fiziksel uygulamaların temellerini veren bu dersler ana pozları ( asana) ve doğru nefes tekniklerini öğrenmek, doğru hizanın temellerini atmak için idealdir. Temel yoga dersleri bütün bedeni çalıştırır.Her seviyeye uygun bir derstir. Her yaştaki kişinin rahatça katılabileceği bu derslere isterseniz daima katılabilir veya 2-3 ay devam ettikten sonra hazır hissettiğinizde yoga eğitmeniniz ile konuşarak bir üst seviye derslere girebilirsiniz.

Temel Yoga - Orta

Temel yoga pozlarının yanı sıra , yeni pozların denendiği, dersin o günkü temasına göre sıralama ve akışın değişebildiği, biraz daha hareketli dersler.Temel yoga pozları, nefes teknikleri ve meditasyon dersin akışı içerisinde yer alır. Temel yoga dersleri bütün bedeni çalıştırır. Yapılan pozlar ve akışlarla beden güçlenir, esner ve rahatlar.Yogayı zamanla ilerletmek isteyen ve Temel Yoga Başlangıç derslerine 2-3 ay devam etmiş öğrenciler için uygundur.

Yoga Terapi

Yoga tecrübesine gerek olmayan, her yaştaki kişinin rahatça katılabileceği özellikle kronik boyun,omuz,sırt ağrısı ve sorunları olan, skolyoz, sindirim sitemi rahatsızlıkları, anksiyete ve depresyon rahatsızlığı olan kişilerde tedaviyi desteklemek ve kişiyi klasik yoga sınıfına hazırlamak amacıyla yapılan derslerdir. Nefes eşliğinde yapılan basit ve yumuşak poz serileri ile eklemlerin ve tüm bedenin esnekliği artar, kaslar güçlenir, duruş düzelir, iskelet sistemi yeniden hizalanır. Yoga terapi dersleri öellikle boyun-sırt-bel bölgesini güçlendirmeye yöneliktir.Yoga terapi dersine her seviyedeki öğrenci katılabilir, diğer yoga dersleriyle birlikte takip edebilir.

Akış-Flow veya Vinyasa Başlangıç

Klasik yoga pozlarının, dersin temasına göre yaratıcı ve farklı yumuşak akışlarla uygulandığı bu yoga tarzı günümüzün en popüler Hatha Yoga biçimleri arasındadır. Zarif ve sürekli olan akışlar zihni ana davet eder, eklemleri zorlamadan açar ve tüm bedeni çalıştırır. Nefes ve hareket senkronizasyonun olduğu, duruşlardan çok harekete ve akışa yönelik derslerdir. Yumuşak akışların içinde derin esnemeleri araştırdığımız bu uygulama bedenin derin dokularını etkiler ve bedeni rahatlatır. Başlangıç seviyesine uygun derslerdir.

Vinyasa

Akış–Flow / Vinyasa Başlangıç dersinde öğrenilen pozlara ek olarak daha güçlendirici akışlar içeren bir derstir. Nefes ve hareket senkronizasyonun olduğu, duruşlardan çok harekete ve akışa yönelik bu derslerde klasik yoga pozları yaratıcı, farklı akışlarla biraz daha zorlayıcı olarak sunulur. İleri seviye pozlara hazırlayıcı (bütün bedeni çalıştıran, güçlendiren, esneten) serilere yer verilir bu nedenle ,temel pozları bilmek ve hizayı anlamış olmak gereklidir. Yogayı bir süredir yapan öğrencilere uygun bir derstir.

Yin Yoga

Yin Yoga, yerde pasif kaslar ile yapılan, her pozda genelde 5 ila 7 dakika arasında kalınan yumuşak bir çalışmadır. Yin yoga, kaslardan çok bağ dokuya odaklanan pasif, içe yönelik sakin bir enerjinin deneyimlendiği bir yoga türüdür ve özellikle kalça, leğen kemiği ve alt omurga bölgelerindeki bağ dokusuna odaklanmaktadır. Bu dersler sonucunda bağ dokuda esneme ve kalıcı değişim yaşanır. Bedene esneklik kazandırır, özellikle omurga sağlığı için çok faydalıdır. Her yaştan ve her seviyeden kişinin rahatlıkla yapabildiği bir uygulamadır.

Hamile Yogası

Hamile yogası, hamilelik dönemini daha rahat geçirmek, nefes ve bazı yoga pozları ile beli desteklemek, hamilelikte yaşanan bazı sıkıntıları (bulantı, kramp gerginlik vs.) hafifletmek için yapılır. Hamilelik süresince düzenli yapılan yoga uygulaması ile pelvis kasları, karın ve sırt bölgesi güçlendirilir. Yoga pozları ve nefes çalışmaları ile ciğerlerin nefes kapasitesi artar, solunum ve dolaşım sistemi güçlenir.Doğum kanalı ve pelvis kasları rahatladığı için doğum kolaylaşır. Doğum esnasında da anne, nefesini kullanarak kendini daha sakin kılar ve bedenini çok daha rahat bırakabilmesinden dolayı hem anne, hem bebek için sağlıklı bir doğum gerçekleşir. Hamile yogası sadece doğal doğuma hazırlananlar için değil, bebek bekleyen her kadın için daha kolay, uyumlu,rahat ve güçlü bir hamilelik dönemi geçirmek için idealdir.

Çocuk Yogası (3-7 Yaş)

Fiziksel olarak esneklik, kuvvet ve koordinasyon farkındalığını artıran çocuk yogası, yetişkinler için yapılan yoga uygulamalarından oldukça farklıdır. Çocuk yogası, çocuklara doğru nefes almayı, yoga duruşlarını uygulamayı hem de var olan beden esnekliklerini korumayı öğretmeyi amaçlar. Bu yaş grubundaki çocuklar, enerji dolu ve daha esnek oldukları için yoga pozlarını fiziksel olarak rahatça uygulayabilirken hayal güçlerini kullanarak psikolojik olarak da rahatlarlar.

Kaç Kalori Harcadın
Haftalık Program
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş