HALKALI TOPLU KONUTLAR ATAKENT 2.ETAP, KIRLANGIÇ SOKAK NO:3 KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL
0212 696 96 22
0535 293 83 83
Çocuk Yoga

Yoga çocukların koordinasyonunu ve esnekliğini geliştiriyor. İç organlarını güçlendiriyor ve her yaşta çocukların genel durumu iyileştirmeye yardımcı oluyor.

Yoga, çocuklara dinginlik, konsantrasyon , ergenlerde ise duygularında dengeye teşvik etmektedir. Hayvan ve egzersiz kompleksleri gibi ilginç hikayeleri ile okul öncesi çocuklarda da konsantrasyonlarını geliştirmelerine yardımcı oluyor. Dinamik duruşlar ve enerji kompleksleri gençleri formda tutar.Çocuklara, neşeli oyun şekli ile Yoga yı tanıştırdığımız da ''çocuk yogası'' gösteriyor ki, 6 yaş ve üzeri çocuklar kendi doğal enerjilerini yöneltebiliyorlar, sağlık güçlendirme egzersizleri doğal esnekliği geliştirmeye yardımcı oluyor. İyi bir duruş ve koordinasyonlu konsantre hareketleri,çocukların bir çok olağan üstü özeliklerini ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor. Yoga, fiziksel egzersizlerin bilinen faydalarının ötesinde, çocukların odaklanma yeteneklerini keskinleştirir, kendine güven kazandırır ve öz disiplini geliştirir. Yogayı düzenli olarak yapmak, çocukların içten dışa kendilerinin farkına varmasına yardımcı olur. Bu farkındalıkla, yeni ve pozitif yönde değişme ve gelişme sağlar.

Yoga onların yaratıcılığının akmasına cesaret verir; korkuları, kızgınlıkları ve üzüntüleri salıverilir, kendilerine olan güven parlar, akılları ve kalpleri senkronize olur.

Gençlerde yoga duygusal denge sağlar, kendine saygı kazandırır, günlük yaşamda stresleri yok etmesine yardımcı olur.

Kaç Kalori Harcadın
Haftalık Program
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş