HALKALI TOPLU KONUTLAR ATAKENT 2.ETAP, KIRLANGIÇ SOKAK NO:3 KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL
0212 696 96 22
0535 293 83 83
Hamile Yoga

Hamile yogası, hamilelik dönemini daha rahat geçirmek, nefes ve bazı yoga pozları ile beli desteklemek, hamilelikte yaşanan bazı sıkıntıları (bulantı, kramp gerginlik vs.) hafifletmek için yapılır. Hamilelik süresince düzenli yapılan yoga uygulaması ile pelviskasları, karın ve sırt bölgesi güçlendirilir. Yoga pozları ve nefes çalışmaları ile ciğerlerin nefes kapasitesi artar, solunum ve dolaşım sistemi güçlenir. Doğum kanalı ve pelviskasları rahatladığı için doğum kolaylaşır. Doğum esnasında da anne, nefesini kullanarak kendini daha sakin kılar ve bedenini çok daha rahat bırakabilmesinden dolayı hem anne, hem bebek için sağlıklı bir doğum gerçekleşir. Hamile yogası sadece doğal doğuma hazırlananlar için değil, bebek bekleyen her kadın için daha kolay,uyumlu,rahat ve güçlü bir hamilelik dönemi geçirmek için idealdir.

Gebelik ve doğum tamamiyle doğal bir süreçtir. Doğa vücudunuzu gebelik ve doğum ile deneyecek. Yeniden yapılanma pulları ile ekoloji içinde yaşadığımızı hatırlamak gerekirse kullandığımız sigara, seyrettiğimiz filmler, okuduğumuz kitaplar, kullandığımız kelimeler düşüncemize ve arzularımızla ilgilidir. Yoga sayesinde olumsuz düşünce ve arzulardan arınarak dingin bir şekilde hamilelik süreci geçirmeniz sağlanacaktır.

Yoga uyguladığınızda fiziksel ve nefes egzersizleriyle hamilelik sürecinde ve doğum sonrası size omurgada olacak ağrıyı azaltacak ve sizin daha az zarar görmenizi sağlayacaktır.

Kaç Kalori Harcadın
Haftalık Program
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş