HALKALI TOPLU KONUTLAR ATAKENT 2.ETAP, KIRLANGIÇ SOKAK NO:3 KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL
0212 696 96 22
0535 293 83 83
Kick Boks

Kickboks; bir dövüş sanatıdır. Kickboksu diğer dövüş türlerinden ayıran özelliği diğerlerine göre daha sert olmasıdır. Kişi hem yumruklarını kullanırken aynı zamanda ayaklarıyla orantılı bir şekilde ilerlemesi gerekmektedir. Kickboksu sadece egzersiz çalışmaları sistemli ve düzenli olarak uygulanırsa mücadele yeteneği kazandırır.

Kickboksun Faydaları

Kickboks yapan kişi ruhsal ve bedensel açıdan olumlu duygular kazanır ve sorumluluk altına girer, kickboks yapan kişi sürekli idmanlıdır tembellik alışkanlığı kazanmaz, refleksleri gelişir, elastik bir yapıya sahiptir ve çeviktir, antremanlar ve müsabakalar sayesinde sabır ve disiplini öğrenir günlük hayata aktarır, dirençlidir hızlı düşünmeyi öğrenir, sporda daha`da sağlamlaşırsa ilerde kendine karşı saldıran 5-6 sporcuyu bile devirebilir.

Bunlardan da önemlisi kişisel özsaygısı arttığı için hayatında daha başarılı olur. İnsanın herzaman dövüşlere girme ihtimali yoktur, fakat hayatta başarılı olmak için demir gibi sağlam bir bünye gereklidir.

Neden işe yarar: Sıkıcı bir egzersiz döngüsüne girmektense, Kickboks gibi kareografik egzersizler yoluyla özel hareketler öğrenmek, sizi odaklanmaya zorlar. Sonuçta, antrenmanınız bittikten sonra bile, dikkatinizi daha uzun süreyle daha çok şey üzerinde toplayabilirsiniz.

Kickboksun Diğer Faydaları

  • Kickboks ile 1 saate 650 kalori yakmanın yanı sıra, kollarınız, bacaklarınız ve kalçanız şekle girer.
  • Tüm vücut kaslarını çalıştırır.
  • Aerobik özelliği yüksektir ve kalori harcatır.
  • Koordinasyonu geliştirir. Özellikle el,göz,ayak koordinasyonunu ve uyumunu geliştirir.
  • Stres attırır. Günün stresinden kurtulmak için birebir özeliğe sahiptir.
  • Hızlı düşünme kapasitesini geliştirir. Refleksler çok fazla hızlanır ve gelişir.
  • Efor sarf ederken, kalp atım hızını yükseltir, vücuda hem daha fazla oksijen girer hem de yüksek oranda terleme meydana gelir. Bununla birlikte vücuttan toksinlerin atılması daha fazla olur.
  • Endorfin hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Bu nedenle kişi efor sarfederken mutlu olur.
Kaç Kalori Harcadın
Haftalık Program
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş