HALKALI TOPLU KONUTLAR ATAKENT 2.ETAP, KIRLANGIÇ SOKAK NO:3 KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL
0212 696 96 22
0535 293 83 83
Power Walk

Avrupa'da son yılların gözde sporu Power Walk, sağlığın en büyük dostu yürümenin daha yoğunlaştırılmış modelidir. Power Walk'ta dakikada 130 adımdan fazlası söz konusudur. Stresi azaltır, depresyonu düzeltir, hipertansiyonu, şeker hastalığını engeller. Uykuyu destekleyip iştahı dengeler. Belleği güçlendirip, cinselliği destekler. Bazı kanser türlerini (kalınbağırsak, prostat, meme kanseri v.b.) önleyebildiği üzerine bilimsel çalışmalar devam etmektedir.

Power Walk, bedenlerimizi kondisyona sokan, eşsiz bir aerobik aktivitedir. Kalori yakma ve kilo verdirme potansiyeli, koşununkine benzerdir ancak; vücudumuzu daha az zorlar ve eklemlerimizi koşudan çok daha az yorar.

Power Walk yaptığımızda, saatte 4.4 ile 6.0 mil gibi hızlı bir tempoda yürüyebilir ve 10 ile 13.6 dakikada bir mil alabiliriz. Bazı bilim adamlarına göre, Power Walk ile normal yürüyüşün bir buçuk ile iki katı kadar kalori yakarız, çünkü aynı zamanda daha uzun bir mesafe yürümüş oluruz. Power Walk aynı zamanda kaslarımızı, omuzlarımızı, sırtımızın üst kısmını ve karnımızı sıkışaltırarak daha ince görünmemizi sağlar.

Haftalık yürüyüş ve egzersiz programımıza bir ile üç tur Power Walk ekleyerek muhtemelen 6 ile 8 haftada vücudumuzun şekillendiğini ve vücudumuzdaki yağ miktarının azaldığını görebiliriz. Her Power Walk, daha yavaş tempoda yapılan ısınma ve gevşeme yürüyüşünü de içermeli ve 20 ile 60 dakika sürmelidir. Sıkı yürüyüşçüler ve kilo vermeye çalışan herkes haftada 4 ile 5 Power Walk çalışması yapmayı düşünebilir.

Power Walk'tan en iyi sonuçları alabilmenin yolu duruşumuzun doğru olmasından geçer. Kontrol listesini yürümeye başlamadan önce ve yürürken her 10 dakikada bir gözden geçirmeliyiz. İyi bir teknik, bizi profesyonel gibi göstermenin yanı sıra, daha az güç harcayarak daha hızlı hareket etmemizi sağlar ve incinme riskimizi azaltır.

Kaç Kalori Harcadın
Haftalık Program
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş