HALKALI TOPLU KONUTLAR ATAKENT 2.ETAP, KIRLANGIÇ SOKAK NO:3 KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL
0212 696 96 22
0535 293 83 83
Raw Food

Şef Anna Yaşa ile bitkisel mutfak sanatı ve çiğ beslenme mutfak teknikleri ile Daha Hafif, Daha Sağlıklı, Daha Zarif olmaya var mısınız ?

Raw Food Nedir ?

Raw beslenme, doğanın bizlere sunduğu besinleri, sebze, meyve, çekirdek ve tohumları iyiliklerini kaybetmemeleri için en saf haliyle tüketmeye dayalı bir beslenme biçimidir. Tarihi milattan öncesine dayanmaktadır. İlk insanlar ateşi bulmadan önce yemekleri pişiremedikleri için buldukları besinleri çiğ olarak tüketiyorlardı ve böylelikle vücutlarını arındırıyorlardı.

Tükettiğimiz her besinin içinde vitamin, mineral, bakteri ve enzimler var. Çiğ beslenirken bunları doğrudan depolayabiliyoruz. Isı gerektiren ürünlerdeyse besin değerini tam olarak koruması için maksimum 42 dereceye kadar sabit ısı sirkülasyonu yapabilen Dehydrator kullanılmaktadır. Böylelikle ekmek, kraker, cips, çikolata, peynir, yoğurt, dondurma gibi birçok ürün üretilebilmektedir.

Çiğ Beslenmenin Vücudumuza Katkıları

Çiğ gıdalar vücut tarafından tamamen sindirildikleri için alkalidirler. Yaşayan canlı gıdaların besin değerleri de oldukça yüksektir. Özellikle sebze ve meyvelerde bulunan fıtokimyasallar pek çok rahatsızlıktan bizleri korur. Özellikle yeşil yapraklı sebzeleri bol bol çiğ olarak tüketmek içerdikleri yüksek klorofil içeriği sayesinde vücudu arındırmak, temizlemek, canlandırmak ve enerji vermek açısından oldukça etkilidir. Sağlıklı bir beden için ihtiyacımız olan pek çok vitamin ve minerali içerdikleri için sebze ve meyveleri juice olarak, smoothie olarak ya da salatalar şeklinde tüketebilirsiniz.

Çiğ beslenmede sebze ve meyvelerin dışından tüketebileceğimiz ve vücudumuz için pek çok faydası olan bir diğer besin grubu da tahıllardır. Özellikle gluten içermeyen tahılları ve bakliyatları aktive ederek (yani suda bekletip canlandırarak) ya da filizlendirerek tüketirsek hem besin değerlerini, hem de içerdikleri protein miktarını arttırmış oluruz. Karabuğday, kinoa, amaranth, gluten içermeyen yüksek protein içerikli besinlerdir. Mercimek, maş fasulyesi, karabuğday ve kinoayı dilerseniz filizlendirerek de tüketebilirsiniz.

Vücudunuzun metabolize edemeyeceği tanımadığı hiçbir gıda maddesi kullanılmadığı için bağışıklık sistemini güçlendiriyor, sindirim sistemini düzenliyor, karaciğerin sorunsuz çalışmasına destek oluyor, böbreklerin üzerindeki yükü azaltıyor, bütün organizma sistemlerinin düzenli çalışmasını sağlıyor ve en önemlisi ruhen ve fiziken daha mutlu ve sağlıklı bir birey olmanıza yardımcı oluyor.

Anna Yaşa ile Raw Food Workshopları

Şef Anna Yaşa ile An & An Sağlıklı Yaşam Merkezinde eğitimler, Türkiye’nin en iyi ve profesyonel Çiğ beslenme eğitimlerinden biridir. Mutfak becerilerinizi geliştirin, bitkisel-canlı yemekleri hazırlamak için temel bilgileri ve ileri teknolojileri bizimle öğrenin.

Anna Yaşa ile Raw Food Workshopları,
 • Bitkisel mutfak sanatını keşfetmek ve kendinizi çiğ beslenme mutfak yönde tekniklerini geliştirmek için harika bir yoldur.
 • An & An Sağlıklı Yaşam Merkezinde, kurucusu ve Raw – Plant Based Şef Anna Yaşa ile düzenlenen çiğ mutfak atölyeleri mükemmel, eğlenceli bir grup etkinliği ve harika bir hediyedir.

En popüler derslerimiz şunlardır; Kakao-Çikolata, Çiğ beslenme, Atıştırmalık, Cips-Kraker, Peynir Çeşitleri, Tatlılar, Detoks, Çeşitli İçecekler.

11 Gün Çiğ Beslenme, Şifalı Oruç, Vücut Detoks ve Arınma Programı

Program ile sağlıklı beslenerek vücudunuzu arındıracak ve 4-9 kg fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız ve program boyunca Pilates, Yoga ve Zumba tüm grup derslerinden yararlanabileceksiniz.

Programımızdaki her şey, verimli çalışmaya, tüm vücut sistemlerinin iyileştirilmesine ve yenilenmesine yöneliktir.

Kendinize ve sağlığınıza güzel bir yol için şartlar yaratalım. Sağlık ve keyifli bir ruh hali, yaşam gücüne ve yaratıcı enerjiye doğrudan bağlıdır.

Arındırılırken ve yenilenirken kendi sağlık, güç, yaratıcılık, refah ve mutluluk kaynağımızı açıyoruz.

Vücudumuz ne kadar sağlıklı olursa o kadar çok enerjimiz olur, aktif mutlu bir hayat için kaynaklar oluşur. Sağlıklı bir vücutta sağlıklı bir ruh yaşar.

Raw Gıdalar; Beden Arındırıcı Çay, Doğal Detoks İçeceği, Çorba, Ana Yemek, Tatlı, Atıştırmalık, Smuzi

Hep Beraber Neler mi Kazanacağız ?

Stüdyomuz zihinsel, bedensel ve fiziksel sağlığımızı düzenlemeyi, korumayı ve devam ettirmeyi hedefliyor. Bu yüzden Raw beslenmeyi insanlara alışkanlık haline getirebilmek için hizmet veriyoruz.

 • Sağlıklı, doyurucu, lezzetli çiğ beslenme gıdaları tüketiriz.
 • Nefes ve egzersiz teknikleri ile metabolizmamızı hızlandırırız.
 • Daha az bir besin ile doymayı öğreniriz.
 • Kilo verme sürecini hızlandırmak için beslenmeyi öğreniriz.
 • Kilo verme ve vücut arındırma sürecini hızlandırmak için iştahımızı kontrol etmeyi, fazla yemek yemekten kaçınmayı öğreniriz.
 • Sevdiğiniz gıdalara bağımlılığınızı azaltırız.
 • Duygusal ve fiziksel stres olmadan kilo vermeyi öğreniriz.
 • Psikolojik ve fiziksel bir temizlik ve hafiflik, sevinç ve mutluluk hissi gelir.
 • Çeşitli hastalıklardan kurtulup enerji ve sağlık dolu yenilenmiş vücudunuzla yeni bir hayata başlama hevesi kazanırsınız.
Kaç Kalori Harcadın
Haftalık Program
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş