HALKALI TOPLU KONUTLAR ATAKENT 2.ETAP, KIRLANGIÇ SOKAK NO:3 KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL
0212 696 96 22
0535 293 83 83
Tae Bo

Dövüş teknikler ile dans ederek hiç kilo verdiniz mi? Tae Bo zayıflamanın ve sıkılaşmanın en hızlı ve eğlenceli yoludur.

Tek bir sporla, birden fazla alternatife var mısınız? Biraz dans, biraz boks, biraz aerobik ve ortaya Tae Bo çıkıyor. Tae Bo ile saatte 600-800 kalori yakın.

Kısaca "tekme ve yumruk" olarak tanımlanabilir. TAE Kore dilinde tekme anlamına gelirken, BO kısaltması ise Boks sporunu ifade eder. Dünyada popülaritesini daima koruyacağı muhakkak olan bu egzersiz türü, Karate Do, Taekwon Do, Kickboxing gibi sporlarda kullanılan tekme ve yumruk hareketlerinin yüksek ritimde müzikler ve dans eşliğinde uygulanmasıdır.

Neden En Yüksek Performans ?

İnsanlar uzantılarıyla (kol ve bacak) hareket ederler. Bu hareketlerin en yüksek performans gerektiren biçimi ise; tekme veya yumruk gibi darbe barındıranlarıdır. Nitekim, en güçlü doğal silahlarımız, tekme ve yumruklarımızdır. Bunları uygularken de maksimum düzeyde enerji kullanır, dolayısıyla da çok fazla kalori yakmış oluruz. İşte Tae BO yaparken, 45 dakika boyunca tekme ve yumruklarımızı keyifli bir şekilde kullanırız.

Neden Keyifli ?

Hemen hemen hepimiz için grup olarak yapılan aktiviteler, en çok keyif aldığımız zamanları oluşturur. Tae BO dersleri de grup halinde gerçekleşir. En önemlisi de, ders müzik eşliğinde ve dans edercesine yapılır. Buna çılgınca ve avazınız çıkana kadar bağırıp çağırma imkanı da eklenince, zevkli bir şekilde ve kolayca kilo verirsiniz.

Neden Kolay Kilo Verirsiniz ?

Kilo vermek için nabız sayınızın "yağ yakım eşiği" dediğimiz belirli bir düzeye gelmesi ve o seviyede belirli bir süre kalması gerekir. Buna Kardio Vasküler (kalp ve damar sistemi) çalışması denir. Aksi halde sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün değildir. İşte Kardio Vasküler çalışması Tae Bo'da yeterince uygulanır. Bu sayede kolayca kilo verir ve iyi bir form yakalarsınız. Kan dolaşımını hızlandırır ve bu sayede bayanlarda selülit oluşumunu engeller, vücudu ve kalçaları basenleri sıkılaştırır.

Ne sıklıkta yapmalıyım ?

Tae-Bo her gün yapabileceğiniz bir spor. Ancak en iyi sonucu almak için haftada 3 kez yapmak en iyisi. Yeni başlayanlar, dirençlerini artırana kadar yavaş olmalılar. Çünkü Tae-Bo oldukça zor bir spor ve tüm vücudunuzu kullanmanızı gerektiriyor. Başlangıçta çok çabuk yorulabilirsiniz, ama bunun canınızı sıkmasına izin vermeyin, çünkü zaten Tae-bo'nun amacı, vücudunuzun kapasitesini artırmak.

Neden iyi bir form yakalarsınız ?

Form kelimesini iki anlamıyla birden ele alırsak, bunlara "kondisyon" ve "fiziksel görüntü" diyebiliriz. Dersin yüksek temposu kondisyon seviyenizi doğal olarak yukarı taşırken, yine dersin içerisinde yapılan Callenetics (bölgesel sıkıştırma) çalışmaları (karın, kalça, bacak, omuz vs.) da kaslarınızın sıkılaşmasını sağlar. Hem kondisyon seviyesi yüksek, hem de sıkı kaslara sahip bir vücut için de "iyi bir form" diyebiliriz. Bu çalışma sistemi sayesinde, fiziki gücünüz de kendiliğinden üst seviyelere taşınmış olur. Ders süresi bir saattir ve dersin son bölümünde "stretching" (germe, esnetme) çalışması yapılır.

Kaç Kalori Harcadın
Haftalık Program
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş