HALKALI TOPLU KONUTLAR ATAKENT 2.ETAP, KIRLANGIÇ SOKAK NO:3 KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL
0212 696 96 22
0535 293 83 83
Yetişkinlere Dans

Yetişkinlere özel danslarımızla hizmetinizdeyiz.

Modern Dans

Modern dans, 20. yüzyılın başlarında balenin değişmez kurallarına tepki olarak gelişen bir dans türüdür. Bu dans, hemen her tür müziğe uydurulabilir. Yeni hareket stilleri yaratmak için diğer dans hareketleriyle birleştirilebilir. Modern dansta amaç, vücudun doğal duruşundan yararlanmaktır.

Body Bale

Daha önce bale yapmamış olan yetişkin öğrencilerimizle haftanın 1 günü ya da isteğe göre arttırılabilen özel stretching çalışmalarımız olmaktadır. Grup oluşturulduğu taktirde çalışmalarımız toplu halde de yapılabilmektedir. Stretching ile amacımız vücuda form kazandırmak, esnekliğini sağlamak ve duruş katmaktır. Tüm bunların birleşimiyle birlikte vücudun yapısına göre cevap alınma süresi değişebilmektedir. Belirli bir süre geçtikten sonra dans ve bale koreografileri ile çalışmalar devam etmektedir.

Oryantal

Günlük iş hayatının stresinden, sıkıcılığından ve monotonluğundan kurtulmak ve form tutmak isteyen bayanları oryantal kursları göbek atmaya davet ediyor. Oryantal kurslar eşliğinde kıvrak ritimlerde dans edecek, bedeninizi daha iyi anlayacak, rahatlayacak, incelecek ve vücudunuzu şekillendirme fırsatı yakalayacaksınız.

Tüm estetik ve çekiciliğiyle oryantal dansı rahat ve dost bir ortamda akademik tekniklerle profesyonel eğitmenlerden kolayca öğrenecek ve vücudunuzu yeniden keşfedeceksiniz. Ayrıca oryantal kursları sayesinde alacağınız bilinçli bir eğitimle vücut hâkimiyetinizi artırıp dansınızla göz kamaştıracak, herkesi kendinize hayran bırakacaksınız.

Street Dans

Dünyanın farklı danslarından oluşan Street Dans, Hip Hop, House, Funk, Walking, Disko, Latin Amerikan, R & B, Popping, Locking, Ragga, Treeprele, New Style gibi danslardan oluşmaktadır.

Salon Dansları (Sportif İnternational)

Profesyonel Salon Dansları 2 programa ayrılmaktadır.

Standart Program: Vals, Venskiy Vals, Yavaş Fakstrot, Hızlı Fakstrot, Tango.

Latin Amerikan Program: Cha Cha, Samba, Rumba, Jive, Paso Doble.

Sosyal Latin Dansları

Bir “serbest stil” dansı olan salsa, rutin hareketlere bağlı kalınmaksızın doğaçlama olarak yapılır. Salsa, foxtrot veya samba gibi dans pistini tümüyle kullanmayı gerektiren danslardan değildir. Salsa dansı, Latin dansları kapsamında ele alınır. Diğer Latin dansları içinde en tanınanları merengue, cha cha cha (ça ça), bachata, mambo, samba ve rumbadır. Tango da Latin Amerika kökenli bir dans olmakla birlikte Türkiye’de "Latin dansları" denildiğinde genellikle, bir salon dansı olan tango haricindeki Latin dansları kastedilir.

Arjantin Tango

Tangonun dramatik duygusu, dans sırasında çok zengin doğaçlama fırsatları yaratması, dansın özünde aşk ve melankoli tutkusunun yatmasından ileri gelmektedir.

Salsa

Salsa’nın kökenlerinin çeşitliliği ve çeşitli stillerden oluşan bir karışım olması adının anlamını da açıklamaktadır. "Salsa" sözcüğü aslında İspanyolca konuşan Latin Amerika ülkelerinde çeşitli baharatların karıştırılmasıyla hazırlanan “sos” anlamına gelir. Sözkonusu müzik ve dansa da çok farklı kültürel öğelerin karışımını içermelerinden dolayı bu ad verilmiştir.

Bachata

Bachata Dansı, sizi ayrı bir Dünya’da yaşıyor hissine kavuşturacaktır. Tek yapmanız gereken kendinizi Latin müziğinin ritmine bırakmak. Bachata kursları ile birlikte yeni arkadaşlıklara başlarken kendinizi geliştirdikçe yarışma ve festivallere katılıp derecelere sahip olabilirsiniz. Bachata dansı ile tutku ve romantizm dolu dakikalar tüm Türkiye'ye yayılıyor.

Dansın Yararları

Dansın vücuda etkilerini bölgesel ve genel olarak iki ana başlık altında toplayabiliriz. Dansın bölgesel etkileri, hareketin belirli bir bölgeyi çalıştırması sonucu gözlemleniyor. Kaslar büyüyor, zamanla genişliyor ve yağ dokusu azalmaya başlıyor. Bir de vücuda fizyolojik etkisi söz konusu. Dans sırasında vücut ısınıyor, metabolizma daha hızlı çalışıyor ve kalp atışlarımız hızlanıyor. Buna bağlı olarak kan dolaşımınızda artıyor. Böylece kaslara, beyne ve diğer vücut organlarına yeterli derecede kan pompalanıyor.

Dans vücutta hormonların dengeli bir şekilde dağılmasına da yardımcı oluyor.

Dans sırasında, kalp ve akciğer sisteminde meydana gelen değişiklikler oksijen taşıma kapasitesini artırıyor. Artan akciğer fonksiyonu sonrasında kan temizleniyor ve böylece bol oksijen tüm vücuda yayılıyor.

Dans sindirim sisteminde ortaya çıkan sorunlarında azalmasını sağlıyor. Özellikle midede oluşan ve kişiyi rahatsız eden asidi azaltıyor.

Dans etmek, kalp hastalığı riskini azaltıyor ve kan basıncını düşürüyor.

Dans, çevikliği ve uyanıklığı korumaya yardım ediyor.

Dans etmek, fiziksel bir aerobik egzersizdir. Bu esnada; kan, sinir, dolaşım ve solunum sistemleri birbiriyle koordineli bir şekilde çalışmaya başlıyor.

Dans, beynin tembelleşmesini önlüyor. Beyin, genel müzik sinyalini kaslara gereken emirleri vermek için anında alıyor ve kısa bir zaman dilimi içinde vücut bu uyarıya cevap veriyor. Bu nedenle uzmanlar unutkanlık gibi beyinsel yaşlılık sinyalleri gösteren kişilere dans etmeyi öneriyor.

Dans, tedavi amaçlı da kullanılıyor. Vücudun yeniden hareket kazanabilmesi amacıyla felçli hastalara dans terapisi uygulanıyor. Dans etmek rehabilitasyon programının bir parçasını oluşturuyor.

Kaç Kalori Harcadın
Haftalık Program
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş